Dzīves gudrība vienmēr ir dziļāka un plašāka par cilvēku gudrību.

Arhīvs
Augusts, 2020
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
VM netaisās bremzēt Veselības finansēšanas likuma ieviešanu
Publicēts 24. augustā, 2017.
Veselības ministrija (VM) netaisās likt šķēršļus Veselības aprūpes finansēšanas likuma ieviešanai, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja veselības ministre Anda Čakša.

Ministre noraidīja Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) izteiktās bažas par Veselības aprūpes finansēšanas likumprojekta bremzēšanu.

“Absolūti noteikti mērķis nav bremzēt likuma pieņemšanu,” pauda Čakša, norādot, ka diskutablās lietas tikšot atrunātas Ministru kabineta noteikumos.

Pēc ministres vārdiem, VM interesēs ir ieviest likumu pēc iespējas ātrāk.

“Galvenais uzdevums ir šajā likumā iezīmēt pamatprincipus, kādā veidā notiek “sadale attiecībā uz nodokļu nomaksu – tātad pilnais un minimālais grozs”, kā arī principus, kā nodokļu nemaksātāji varētu iesaistīties šajā sistēmā,” pauda Čakša.

Veselības ministrijas iecere paredz, ka pakalpojumu grozs būtu sadalīts sociālā nodokļa nemaksātājiem un maksātājiem. Minimālajā grozā tiktu iekļauta neatliekamā palīdzība, ģimenes ārsta pakalpojumi, aprūpe grūtniecēm, un apkārtējos apdraudošo slimību diagnosticēšana un ārstēšana. Savukārt pilnais pakalpojumu grozs, plānveida palīdzība, būtu pieejama visiem nodokļu maksātājiem.

Jau vēstīts, ka Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes (NTSP) sēdē tika pieņemts lēmums atbalstīt valdības sagatavoto nodokļu reformas projektu ar nosacījumu, ka reformas ietvaros tiks paredzēts tāds veselības aprūpes nozares valsts finansējuma pieaugums, kas 2020. gadā nodrošina veselības aprūpes valsts finansējumam vismaz 4% no IKP. Tāpat tika nolemts, ka finansējuma pieauguma ietvaros ir jāplāno būtisku darba samaksas pieaugumu nozares darbiniekiem, un abi minētie nosacījumi jānostiprina ar jaunu likumu par veselības aprūpes finansēšanu.

Pašlaik izskanējuši divi piedāvājumi – veselības nozarei veidot divus atsevišķus likumprojektus – vienu, kurā tiek noteikts finansējuma palielinājums nozarei nākamajiem gadiem un mediķu atalgojuma paaugstināšanās, bet otru ar veselības apdrošināšanas sistēmas tehnisko pusi.

Šādu iniciatīvu izteikusi Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA), lai veidotu Veselības aprūpes finansēšanas likumu īsu, bez veselības apdrošināšanas kārtības.

Latvijas Darba devēju konfederācija gan neatbalsta šo ideju un priekšroku dod viena likuma izveidei. Arī veselības ministre Anda Čakša paziņojusi, ka atbalsta viena veselības finansēšanas likuma ideju.

Foto:suyizailushang/https://pixabay.com/en/users/suyizailushang-5988374/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.


Komentāri
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tava mājas lapa:
Ievadi šī portāla nosaukumu: