Dzīves gudrība vienmēr ir dziļāka un plašāka par cilvēku gudrību.

Arhīvs
Augusts, 2020
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
Par Katalonijas neatkarību nobalsojuši 90% dalībnieki
Publicēts 2. oktobrī, 2017.
Notikušajā referendumā par Katalonijas suverenitāti nobalsojuši 90% tā dalībnieku, tādējādi tiek solīts, ka vietējā valdība plāno pasludināt neatkarību no Spānijas. Referendumā piedalījušies 42% no visiem balsstiesīgiem iedzīvotājiem.

 

“Līdz šim brīdim saņemti 2 miljoni 262 tūkstoši biļetenu. Vārds “jā” atzīmēts 2 miljonos 20 tūkstošos biļetenu, līdz ar to 90 procenti atbalsta neatkarību. “Nē” atzīmēts 176 tūkstošus reižu, jeb 7,8 procentos biļetenu,” informēja Katalonijas valdības pārstāvis Džordi Turuļs.

Kopumā Katalonijā ir 5,3 miljoni balsstiesīgo iedzīvotāju.

Pēc balsu skaitīšanas vērojama liela cilvēku sajūsma un vietējās valdības vadītājs Karless Pudždemons jau pēc balsošanas iecirkņu slēgšanas paziņoja, ka balsojuma rezultātā Katalonija ieguvusi tiesības kļūt par suverēnu republiku.

Referenduma rezultāti tuvākajās dienās tiks iesniegti vietējā parlamentā, lai īstenotu likumā paredzētās tiesības pasludināt apgabala neatkarību. Viņš arī apsūdzēja Spānijas centrālo valdību par neattaisnotu vardarbību.

Lai mēģinātu apturēt neatkarības pieprasītājus, sadursmēs ar policiju Katalonijā ievainoti 844 cilvēki, un viņiem sniegta medicīniskā palīdzība.

Spānijas premjerministrs Mariano Rahojs paziņojis, ka neatkarības referendums Katalonijas autonomajā apgabalā nav noticis.

Premjers to raksturo kā uzbrukumu likuma varai un balsojumu arī nodēvēja par ņirgāšanos par demokrātijas būtību.

Ņemot vērā nekārtības referenduma laikā un tā rezultātu, pēc notikušā Barselonas domes priekšsēdētāja Ada Kolau, kura nepārstāv neatkarības bloku, mudināja Spānijas premjeru atkāpties.

“Man ir jāsaka, ka Mariano Rahojs ir gļēvulis, kurš nespēj tikt galā ar atbildību, ko viņam uzliek valdības vadītāja amats. Valsts premjerministra pienākums ir uzņemties atbildību un meklēt risinājumus, nevis padarīt situāciju vēl sarežģītāku, slēpjoties ar policistu tūkstošiem, kuri tika uzsūtīti pret miermīlīgiem iedzīvotājiem. Šodien mēs nerunājam par neatkarību, mēs nerunājam par “jā” un “nē”, mēs nerunājam par Katalonijas atdalīšanos no Spānijas, bet gan par plaisu starp Rahoja valdību un Kataloniju,” uzskata Kolau.

Tuvākajā laikā Katalonijas valdība sola vērsties pie reģiona parlamenta, lai pasludinātu neatkarību.


Komentāri
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tava mājas lapa:
Ievadi šī portāla nosaukumu: