Dzīves gudrība vienmēr ir dziļāka un plašāka par cilvēku gudrību.

Arhīvs
Jūnijs, 2024
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Nākamgad būtiski palielināsies deputātu un ministru algas
Publicēts 3. novembrī, 2017.
Lai gan nākamā gada budžets tiek apspriests ne mazums, turklāt nereti vērojamas nozares, kur finansējums tiks samazināts, tomēr tie nebūs valsts ierēdņi. Gan parlamentā, gan valdības ēkā strādājošajiem politiķiem paredzēts būtisks algu pieaugums.

Kamēr daudzi no iedzīvotājiem cīnās par izdzīvošanu, tikmēr, piemēram, premjera Māra Kučinska (ZZS) atalgojums nākamgad pieaugs par 200 eiro, kas sastāda 4235 eiro pirms nodokļu nomaksas, tāpat par 200 eiro tiks palielinātas valdības ministru algas, sasniedzot 4020 eiro.

Kā teikts likumā, ja valstī ir pieaugusi vidējā alga, tad automātiski pieaug arī vēlēto politiķu algas un otrādi, tādējādi, piemēram, Ministru prezidenta algai jābūt piecreiz lielākai nekā vidējai algai, tomēr cik samērīgs ir pienākumu sadalījums starp „vienkāršo” latvieti ikdienā?

„Automātiskais algu pieaugums ir adekvāts, turklāt šāda sistēma arī ļauj izvairīties no ikgadējām diskusijām par to, cik jāsaņem ministriem un deputātiem. Es gan gribētu teikt šajā gadījumā tādu frāzi vai aicinājumu - jebkuram ir dota iespēja kļūt par ministru, par deputātu vai citu amatpersonu. Piemēram, kļūt par ministru nav viegli, līdz ar to es uzskatu, ka atalgojums ir adekvāts tam darbam, kas ministram ir jāiegulda,” telekanālam LNT stāsta Finanšu ministrijas parlamentārais sekretārs Edgars Putra (ZZS).

Protams, ikviens nevar kļūt par deputātu vai ministru, jo, protams, ne visi var strādāt pilsētā, ne visi spēj nereti tukši nosēdēt visu dienu. Ir tomēr cilvēki, kuriem darbs ir svēts un godīgums tāpat, tomēr Putra atspēko cilvēku neapmierinātību ar ne visai inteliģentiem izteicieniem.

Arī Saeimas deputāti nepaliks nabagāki, gluži otrādi - viņiem gaidāms algu pieaugums par aptuveni 130 eiro.

Likumā ietverti ne tikai deputāti un ministri, algas palielināsies arī, piemēram, tiesībsargam Jurim Jansonam un valsts kontrolierei Elitai Krūmiņai. Viņiem algas tiks palielinātas par 166 eiro, sasniedzot līdz 3479 eiro pirms nodokļu nomaksas.

Protams, lielāku algu vēlas ikviens, tādēļ arī vēlmi būt iekļautiem šajā automātiskajā algu palielināšanas sistēmā pauduši arī tiesneši, kuri par šo jautājumu pirms nedēļas uzvarēja Satversmes tiesā.

Foto: Saeimas kanceleja


Komentāri
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tava mājas lapa:
Ievadi šī portāla nosaukumu: