Dzīves gudrība vienmēr ir dziļāka un plašāka par cilvēku gudrību.

Arhīvs
Jūnijs, 2024
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Endziņš: Veselības reformā pārāk neliela robeža starp nodokļu maksātājiem un nemaksātājiem
Publicēts 1. decembrī, 2017.
Robeža starp nodokļu maksātajiem un nemaksātājiem, lai varētu saņemt veselības aprūpes pakalpojumus, ir pārāk neliela, intervijā LTV raidījumā “Rīta panorāma” sacīja LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.

Viņš atzinīgi novērtēja nonākts pie ieceres par valsts medicīnas pakalpojumu sasaisti ar nodokļu nomaksu, taču šaubījās, ka šī brīža Veselības likuma redakcija veicinās nodokļu samaksu.

"Iespējams tai starpībai [ko saņem nodokļu maksātājs un kas pieejams nodokļu nemaksātājam] būtu jābūt diferencētai, bet mēs ejam pareizā virzienā," izteicās Endziņš.

"Mūsu pozīcija bija, ka vajadzētu no minimālā veselības aprūpes groza vajadzētu ņemt ārā ģimenes ārstu aprūpi," atzina LTRK vadītājs.

Jau vēstīts, ka Saeima ceturtdien, 30.novembrī, otrajā lasījumā izskatīja Veselības aprūpes finansēšanas likumprojektu, kas paredz reformēt veselības aprūpes finansēšanas sistēmu un ieviest valsts obligāto veselības apdrošināšanu.

Jaunais regulējums paredz valsts apmaksātās medicīniskās palīdzības minimumu, ko saņems visi iedzīvotāji neatkarīgi no iemaksu veikšanas veselības apdrošināšanai. Tajā ietilps neatliekamā medicīniskā palīdzība, dzemdību palīdzība, ģimenes ārsta sniegtie pakalpojumi, kā arī kompensējamās zāles un medicīniskās ierīces.

Tāpat neatkarīgi no apdrošināšanas statusa valsts apmaksās tādu slimību ārstēšanu, kurām ir nozīmīga ietekme uz sabiedrības veselību vai apdraudējumu sabiedrības veselībai (piemēram, psihiskas saslimšanas, tuberkuloze un infekcijas slimības).

Savukārt, lai vēl papildus veselības aprūpes minimumam varētu saņemt arī citus valsts apmaksātus pakalpojumus, iedzīvotājiem būs jāpiedalās valsts obligātajā veselības apdrošināšanā. Tiesības uz apdrošināšanas grozā iekļautajiem pakalpojumiem būs sociāli apdrošinātai personai, kā arī tiem, kuri brīvprātīgi veikuši veselības apdrošināšanas iemaksas.

Veselības aprūpes finansēšanas likumprojekts atbildīgajā komisijā un Saeimā vēl jāskata trešajā lasījumā.

Foto: Shutterstock


Komentāri
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tava mājas lapa:
Ievadi šī portāla nosaukumu: